SEVGİLİ 2028 MEZUNLARIMIZ, GELECEĞİN HAVACILARI HOŞ GELDİNİZ!..

SEVGİLİ 2028 MEZUNLARIMIZ, GELECEĞİN HAVACILARI HOŞ GELDİNİZ!..

2028 MEZUNLARIMIZ OKULUMUZA HOŞ GELDİNİZ!..

24.07.2023 374

Sevgili Genç  Havacılar;

Yeni evinize hoş geldiniz.

 

2023 yılı birinci yerleştirme sonucuna göre meslek liselerinin parlayan yıldızı, bölgemizin ve ülkemizin nitelikli proje okullarından İSTMTAL 'de bir üst öğrenime hazırlanmayı hak ettiniz. Bu başarınızda dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Başarınızda katkısı olan başta ailenize, öğretmenlerinize ve eğitim gördüğünüz okullardaki idareci arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Okulların açılacağı günü ve sizlerle tanışmayı heyecanla bekliyoruz. 

İSTMTAL akademik başarı kadar sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal aktivitelere önem veren;  milli ve manevi değerlere bağlı,  Havacılık aşkı temelli eğitim veren bir ortaöğretim kurumudur. Bu okulda her biriniz ilgi ve kabiliyetiniz doğrultusunda bir faaliyet alanı bulacaksınız. 

 

Okulumuz güçlü idari yapısı, alanında uzman eğitimci kadrosu ve etkin rehberlik hizmeti ile geleceğinizi planlayacağınız ikinci aileniz olacaktır. 

 

İSTMTAL  yönetimi ve öğretmenleri olarak kendimizi, öğrencilerimizi yüksek standartlarda geliştirmeyi hedefleyen bir öğrenme ekosistemi oluşturmaya adadık. Ahilik ruhunun zengin geleneği ve derinliği ile birlikte, geleceğe yönelik stratejik odağımızın bir parçası olarak eğitim ve yenilikte lider olarak, dünya standartlarında bir konum kazanmak ve bunu güçlendirmek istiyoruz.

 

Tüm ekip olarak, hem öğrencilerimizin hem de ailelerimizin eşsiz kültürel ve toplumsal deneyimlerinin ortaklaşan yoğunluğunu benimsemiş durumdayız. Öğrencilerimizi, karmaşık ve değişen bir dünyaya katılmaya hazırlayan programlarla, onların yetkinliklerini geliştirmeye teşvik ediyoruz. Bu anlamda okulumuzu, gençleri yarının dünyasına geniş ve harekete geçirici bir müfredatla hazırlamak, onlara heyecan verici ve çekici öğrenme deneyimleri sunmak için birlikte çalışan bir öğrenme topluluğu olarak tanımlıyoruz.

 

İSTMTAL, okulun her yönünün yüksek entelektüel potansiyele sahip ve ilham verici öğrenciler için özel olarak tasarlandığı, gerçekten benzersiz bir öğrenme ortamıdır. İyi eğitimli öğretmen kadrosu ile yenilikçi öğrenme-öğretim uygulamalarımızla, öğrencilerimiz arasında öğrenme ve keşfetmeye yönelik bir iştah oluşturarak, onların potansiyellerini en iyi şekilde ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak için büyük bir ciddiyet gösteriyoruz.

 

İSTMTAL, akademik mükemmellik ve titizliğin sağlam bir temelini, tüm öğrencilerin hoş karşılanıp değer verildiğini hissedeceği, sıcak ve kapsayıcı bir çevre ile birleştirmeye devam edecektir. Hedeflerimize ulaşmada bizlere destek olan, güvenen ve vizyonumuzu paylaşan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Talha BEKTAŞ

Okul Müdürü