Okulumuz eTwinning okulu olma yolunda ilk basamak olan E-Safety Label 'ı aldı

Okulumuz eTwinning okulu olma yolunda ilk basamak olan E-Safety Label 'ı aldı

           

 

             Okullar için Avrupa çapında bir akreditasyon ve destek hizmeti olan eSafety Label, eğitim ve öğrenim deneyiminin bir parçası olarak çevrimiçi teknolojiye güvenli erişim için güvenli ve zenginleştirici bir ortam sağlamayı hedefliyor.

24.03.2022 412

            Öğretmenler, okul müdürleri ve bilişim yöneticileri için önemli bir politika oluşturma merkezi olan eSafety Label, okulların kendi çevrim içi güvenliğini değerlendirmeleri, iyileştirmeleri, güçlendirmeleri için harekete geçmelerini sağlıyor. Okulların kendi çevrim içi güvenlik altyapılarını, politikalarını ve uygulamalarını ulusal ve uluslararası standartlara göre gözden geçirmek eSafety Label sayesinde mümkün oluyor.

             Ülkemizde de okulların e-Güvenlik alanında politikalarını oluşturdukları ve eylemsel olarak çevrim içi ve çevrim dışı uygulamalarını gerçekleştirdikleri e-Güvenlik etiketi  hizmetleri değerlendirme ve akreditasyon aracı "eSafety Label" portalı gün geçtikçe daha fazla okulun sisteme dahil olması ile büyük bir hızla gelişiyor.     

              Biz de okul olarak öğrencilerimizin ve okulumuzun elektronik ortamda güvenliğini önemsiyoruz.Bu sebeple okulumuz,  21 Mart 2022 tarihinde eSafety Label başvurusunu yapmış ve Bronz etiketi almaya kazanmıştır.Okulumuzda e güvenlikle ilgili çalışmalara verilen önem bu süreçle birlikte artarak devam etmektedir.Okul olarak hedefimiz en üst  seviye olan Altın etikete en kısa sürede ulaşmaktır.

24-03-2022